Leírás
Ki ne vágyott volna arra, hogy saját szemével pillantsa meg Kína mesés csodáit? A világ egyik legősibb civilizációja, nagy filozófusok, császárok otthona, gazdag kulturális örökség, szentélyek, pompás konyhaművészet – mindez Kína, amit egyszer mindenkinek látnia kell! A program során az ország ikonikus nagyvárosait fedezheti fel.
1. nap
Repülés Kínába
Utazás Budapestről átszállással.
2. nap
Érkezés Kínába
Érkezés Pekingbe. A Kínai Népköztársaság fővárosa, a közel 22 milliós, lebilincselően izgalmas metropolisz a gazdaság, az oktatás és a politikai élet fellegvára. Transzfer a hotelbe. Szállás: Peking környékén.
3. nap
Szabadidő vagy fakultatív: Tiananmen-tér, Tiltott Város, az Ég Temploma
Töltse kedvére az időt, vagy tartson velünk fakultatív programra! A Tienanmen tér, mely számos történelmi esemény szemtanúja volt, a világ egyik legimpozánsabb tere a főváros szívében. A megelevenedő keleti varázslat, a Tiltott Város szolgált a császári dinasztiák uralkodó- és lakóhelyéül, és az UNESCO a Világörökség részévé nyilvánította. A palotaegyüttesbe történő belépést engedélyhez kötötték, egyszerű halandók nem léphettek területére. A monumentális, 720.000 négyzetméteres nevezetesség területén kertek, csarnokok is fogadják a betérőt. Majd a buddhista szentélykomplexumot, az Ég Templomát látogatjuk meg. Az építészeti stílusát a Míng- és Csing dinasztia ihlette. Visszatérés a hotelbe.
4. nap
Szabadidő vagy fakultatív: Kínai Nagy Fal, Olimpiai Stadion fotószünet
Szabadidő, vagy fakultatív program: sokak bakancslistájának első helyezettje, az ikonikus Nagy Fal vár ránk. A Juyongguan-szakaszt Kr.e. 770 és 475 között építették. A majdnem kétezer évig épített, 8850 km hosszú legendás Fal a legnagyobb építmény a világon, és végighúzódik a mai Kína nagy részén. Innen letekinteni a hegyek zöldjével színesített tájra olyan élmény, amelyet nem szabad kihagyni annak, aki Kínába látogat. Visszatérés a városba. Egy fotószünet erejéig megállunk a Madárfészeknek nevezett Olimpiai Stadionnál, mely a 2008-as nyári és 2022-es téli olimpia helyszínéül szolgált. Visszatérés a hotelbe.
5. nap
Szabadidő vagy fakultatív: Nyári Palota, Láma-templom
Töltse kedvére az időt, vagy tartson velünk fakultatív programra! A Nyári Palota varázsol el minket. A Csing-dinasztia tagjainak nyári rezidenciájaként funkcionáló remekművet a kínai kertépítészet csodái ékesítik. Ez a legjobb állapotban megőrzött és legnagyobb császári palota az országban. Majd a Láma-templom vár ránk, mely a legnagyobb lámaista templom Tibeten kívül. Gyökerei a 17. századig nyúlnak vissza, majd Jung Cseng császár még hercegként használta lakhelyeként. Esti program: kacsavacsora (vacsoracsomag része). Visszatérés a hotelbe.
6. nap
Peking-Sanghaj
Transzfer a vasútállomásra, és a nagy sebességű vonattal Sanghajba utazunk (1318 km, kb. 4,5-5,5 óra). A jármű 350 kilométer/órás átlagsebességgel szeli át Kínát, a világ leggyorsabb vasútjai közé tartozik, így maga az utazás is igazi kalandot jelent. Megérkezünk Sanghajba. A 26 milliós lakossággal rendelkező metropolisz az egyik legnagyobb és egyik legizgalmasabb kínai város. Sétát teszünk a nyüzsgő Bund kikötői promenádon. A sétányon egyszerre tárul elénk a Huangpu-folyón ringó hajók, az európai stílusú épületek és a magasba törő felhőkarcolók kontrasztjának lebilincselő látványa. Az 1,5 km hosszú sétányon az építmények a stílusok széles tárházát vonultatják fel, a neoklasszicistától az art deco-ig, a történelmi bank épületek egy letűnt, lebilincselő korszakot idéznek fel. A Nanjing Road Sanghaj központja. A neon reklámokkal, toronyházakkal övezett, lüktető energiájú bevásárlóutcán összpontosul a modern Sanghaj esszenciája. Szállás: Sanghaj környékén.
7. nap
Szabadidő vagy fakultatív: Jade Buddha, Yu-kert, Francia negyed
Szabadidő, vagy fakultatív program: az óvárost ékesítő Jade Buddha-templommal ismerkedünk meg. A szentély egyik meghatározó része a fehér jádekőből készült, 1,95 méter magas és mintegy 3 tonnát nyomó ülő Buddha-szobor. A kínai kertművészet egyik gyöngyszeme a Ming-korszakból származó, két hektáros Yu-kert, mely az óváros kínálta zöldellő béke szigete a város életteli pezsgésében. A pavilonokkal, sziklakertekkel, tavacskákkal gazdagon díszített park egyes részei négy évszázad szemtanúi. Aztán a francia koncesszióként ismert terület vár ránk, mely a francia gyarmati hatóságok által 1941-ig uralt övezethez tartozott. Ez a rész az egyik legexkluzívabbnak számít a városban, és az elegáns körutak, teraszos kávézók, bisztrók, impozáns udvarházak dominanciája miatt a mai napig franciás sárm lengi körbe, olyan érzést keltve a látogatóban, mintha nem is Kínában járna. Este: külön foglalható fakultatív program: akrobata-show. Ismerje meg a kínai kultúra egyik izgalmas színfoltját!Visszatérés a hotelbe.
8. nap
Szabadidő vagy fakultatív: Szucsou
Töltse kedvére az időt, vagy válassza fakultatív programunkat! A Sanghajból kb. 1,5 órányi útra található, mintegy 10 millió lakosságú Szucsou gazdag történelemmel büszkélkedhet, az egyik legnépszerűbb desztinációnak számít az országban. Az egyik legélhetőbbnek és legtehetősebbnek tartott város hírnevét a kelet-kínai stílusú, festői kertjei, csatornái, kőhídjai, szentélyei öregbítik. A kertek közül a legkifinomultabb közé a Hálók mesterének kertje, és az Oroszlánliget-kert tartozik. A Shantang utca 1200 éve épült, és közel 3 km hosszan húzódik a csatorna mentén, olyan benyomást keltve, mint egy életre kelt képeslap. A Ming- és Csing-dinasztia alatt fontos kereskedelmi-és kulturális központként funkcionált. Visszatérés a hotelbe.
9. nap
Szabadidő vagy külön foglalható fakultatív: Sanghaj Tower, majd hazautazás
Szabadidő, vagy külön foglalható fakultatív program: Sanghaj Tower. A felhőkarcoló Kína ikonikus, egyben a legmagasabb épülete. A lift a 118. emeleten lévő látogatóközpontba visz fel. Innen elképesztő kilátás nyílik a városra, és a Huangpu-folyóra. A tervek szerint késő este transzfer a sanghaji reptérre. Hazautazás.
10. nap
Hazaérkezés
Utazás átszállással. Életre szóló élményekkel gazdagodva érkezünk haza Budapestre.
Fontos információk
Fontos információk!
Az utazáshoz olyan útlevél szükséges, mely a visszaérkezéstől számítva még 6 hónapig érvényes!
Kínába nem kell vízum magyar állampolgároknak 2026.12.31-ig, amennyiben a tartózkodás nem haladja meg a 30 napot.
Az utazás átszállással történik.
A programváltozás jogát fenntartjuk, a sorrend változhat!
A helyszínen kiegészítő fakultatív programok vásárolhatóak (minimum létszámmal indulnak).
Az utazáshoz minimum csoportlétszám szükséges (20 fő).
Igyekszünk a fent említett hotelekben elszállásolni Önöket. Amennyiben külső körülményekből fakadóan változtatás válik szükségessé, hasonló vagy magasabb komfortfokozatú hotelekben biztosítunk elhelyezést.
Utazási kisokos
Helyszínen fizetendő borravaló (magyar idegenvezetőnek, helyi idegenvezetőnek és sofőrnek): kb. 70 EUR/fő/út.
Az utazáshoz olyan útlevél szükséges, mely a visszaérkezéstől számítva még 6 hónapig érvényes! Fontos, hogy azt az útlevelet vigyék magukkal, melynek adatait a foglaláshoz megadták! Kínába nem kell vízum magyar állampolgároknak 2026.12.31-ig, amennyiben a tartózkodás nem haladja meg a 30 napot. Időeltolódás: Peking, Sanghaj is: +7 óra (nyáron +6 óra) a magyarországi időzónához képest.
Időjárás és öltözödés: Pekingben novemberben általában 10-13 fok van napközben, Sanghajban kb. 13-19 fok várható. A szél időnként elég hideg Peking környékén, erre érdemes készülni. Éjjel már hűvösebb van, készüljünk réteges ruházattal, kényelmes cipőkkel, esőkabáttal is.
Nyáron: Általában magas az UV sugárzás és a páratartalom. Sokszor kell sorbaállni és várakozni a látványosságoknál, így vigyünk napolajat, kalapot/sapkát.
Pénznem: Kína hivatalos pénzneme a renminbi, melynek egysége a jüan. Dollárt vagy eurót vigyenek magukkal. Fontos, hogy a dollár 2000 után kiállított legyen. A papírpénzek nem lehetnek szakadtak, feliratosak, foltosak. Ellenőrizzék le, hogy jüant kapnak-e vissza, előfordul, hogy más valutát adnak vissza, ezzel vigyázni kell! A legtöbb helyen a helyi pénzzel fognak tudni csak fizetni, ha készpénzes fizetésről van szó. Bankkártyát lehet használni: a Visa-t és a Mastercardot fogadják el leginkább Pekingben, Sanghajban sok helyen - más kártyákat előfordul, hogy nem fogadnak el, illetve kis boltokban, utcai árusoknál általában csak készpénzzel lehet fizetni, vagy kínai applikációkkal. Ezért fontos vinni elegendő készpénzt is. Kínában a fizetésre lehet használni a következő applikációkat: Alipay és Wechat pay.
Telefonálás és internetezés: Magyarország hívószáma Kínából: 0036+körzetszám+hívószám. Kína hívószáma Magyarországról: 0086. Érdemes felkészülni arra, hogy Kínában korlátozni szokták az internetet, a közösségi és egyéb oldalak korlátozottak vagy nem működnek (Facebook, Twitter, Youtube, Google), vagy átvizsgálják a közölt információkat (pl. Skype esetén). A fent felsorolt oldalak csak ún. vpn program használatával érhetőek el. Tanácsos ezt még Magyarországon letölteni telefonunkra. Elektromos hálózat: átalakítót kell vinni, mivel a dugók eltérnek a magyarországiaktól. Érdemes univerzális átalakítót vinni, vagy lehet kimondottan Kínában használatos adaptert is venni az elektronikai boltokban, vagy online. Ivóvíz: az utazás során nem ajánlott a csapvíz fogyasztása, helyette válasszunk palackozottat! A hotelszobákba általában lesz bekészítve utasonként 1 palack víz. Az idegenvezető fog tudni segíteni, hol vásárolhatnak az út során ásványvizet (ennek ára Kínában kb. EUR 0.4/500 ml). Egyéb árak: Dobozos sör kb. 20-25 jüan, kávé kb 30 jüan. Egyszerűbb étel kb. 70-120 jüan (egyszerűbb vendéglőben). Vacsora: akik kérték vacsoracsomagunkat: ennek tartalma: 6 hotelvacsora + 1 pekingi kacsavacsora.
Helyszínen foglalható fakultatív programok:
Akrobata show kb. 55 EUR/fő, Sanghaj Tower kb. 50 EUR/fő. Ezek változhatnak, minimum létszám szükséges.
Óvintézkedések, biztonság: javasoljuk, hogy útlevelüket, okmányaikat lehetőleg biztonságos helyen zárják el. Legyenek óvatosak a zsebtolvajokkal, utcai trükközőkkel! Védőoltás: nincs kötelező, az ajánlottak közé tartozik a Hepatitis A és B, illetve a hastífusz elleni vakcina. A vonatutazással kapcsolatos előírások:- tiltott tárgyak: alkohol, éles tárgyak (kés, olló)-engedélyezett mennyiségek: nem több, mint 20 ml körömlakklemosó, vagy hajfesték, nem több, mint 120 ml hajspray, hajápoló, vagy más, spray jellegű termékek-power bank: maximum 100Wh (20000mAh) lehet/darab. Az eszközön az azt jellemző információknak jól olvashatónak kell lennie (típus, kapacitás, stb), ellenkező esetben nem engedik felvinni a vonatra. Általános tudnivaló: kérjük, hogy az útra egyáltalán ne vigyenek szúró, vagy vágóeszközt (pl.bicska)! Az utazás során többször van biztonsági ellenőrzés, és ezt bármikor elvehetik (vonatos utazás, stb). Kérjük, hogy ilyen eszközt se a kézi, se a feladott poggyászba ne rakjanak!
A programok és a hotelek változtatásának jogát fenntartjuk!
A kirándulások sorrendje változhat (időjárás, foglaltság, bármilyen egyéb külső ok miatt).
Prospektus képanyaga: felhívjuk kedves Utasaink figyelmét, hogy a prospektusban megjelentetett képek illusztrációk. A fotók általában az Önök utazása előtt több hónappal készülnek, ezért előfordulhat, hogy a prospektus képei nem az aktuális állapotot tükrözik.
Panaszkezelés: bármilyen jellegű panasz esetén kérjük, jelezzék az idegenvezetőnek, mert kollégánk tudja az esetleges problémákat leghamarabb és leghatékonyabban a helyszínen orvosolni. A helyben nem megoldható problémákról készítsenek jegyzőkönyvet kollégánk segítségével, ez a dokumentum szolgál a hazautazás utáni panaszkezelés alapjául.
Elő- és utószezoni szolgáltatások, árak: előfordul, hogy elő- és utószezonban a szállodák egyes szolgáltatásai nem, vagy csak részlegesen működnek. Ezeket a körülményeket irodánk az árak kalkulálásánál figyelembe vette. Irodánk a szolgáltatások összetételére nincs befolyással.
Légkondicionáló berendezések: a legtöbb hotelben a légkondicionáló központilag irányított (nyáron hűt, hűvösebb időben fűt) és csak részlegesen, bizonyos időpontokban és napszakokban üzemel. A legtöbb esetben a légkondicionáló csak zárt ajtók és ablakok esetén működik, a szobakulcs vagy kártya használatával.
Széfhasználat, elveszett tárgyak: kérjük, vigyázzon értékeire és irataira, ezeket minden esetben helyezze el a szállodai széfben! Sem a szállodák, sem irodánk nem vállal felelősséget az elveszett tárgyakért. A széfek a szállodákban a recepción és egyes szobákban találhatók, alkalmanként térítés ellenében.
Adatvédelem: a foglaláshoz bekért adatokat az adatvédelmi törvény előírásainak megfelelően kezeljük, ezért információt foglalásukkal vagy adataikkal kapcsolatban még közvetlen hozzátartozóiknak sem adhatunk ki.
Fakultatív programok
Fakultatív program lehetőségek
Fakultatív programcsomag
119.990 Ft/fő
Tiananmen-tér, Tiltott Város, az Ég Temploma, Kínai Nagy Fal, Olimpiai Stadion fotószünet, Nyári Palota, Láma-templom, Jade Buddha, Yu-kert, Francia negyed, SzucsouA programok részletes leírását az útleírás fül tartalmazza.Fontos! Érdemes előre kérni a fakultatív programcsomagot, nem garantált, hogy ez a helyszínen megoldható lesz már!
Külön foglalható fakultatív program
26.990 Ft/fő
Sanghaj Tower
Külön foglalható fakultatív program
22.990 Ft/fő
Akrobata show
Hotel
- Grand Gongda Jianguo Hotel vagy hasonló
- Baolong Hotel vagy hasonló
Igyekszünk a fent említett hotelekben elszállásolni Önöket. Amennyiben külső körülményekből fakadóan változtatás válik szükségessé, hasonló vagy magasabb komfortfokozatú hotelekben biztosítunk elhelyezést.
Járatok
| 2026. 03. 19. | EK 0112 | Budapest (BUD) | Dubai (DXB) | 15:10 -23:20 | Emirates |
| 2026. 03. 20. | EK 0306 | Dubai (DXB) | Peking (PEK) | 03:20 -14:45 | Emirates |
| 2026. 03. 27. | EK 0303 | Shanghaj (PVG) | Dubai (DXB) | 23:00 -05:20 | Emirates |
| 2026. 03. 28. | EK 0111 | Dubai (DXB) | Budapest (BUD) | 10:35 -13:35 | Emirates |
| 2026. 04. 08. | EK 112 | Budapest (BUD) | Dubai (DXB) | 16:05 -23:25 | Emirates |
| 2026. 04. 09. | EK 306 | Dubai (DXB) | Peking (PEK) | 03:50 -15:25 | Emirates |
| 2026. 04. 17. | EK 303 | Shanghaj (PVG) | Dubai (DXB) | 00:05 -05:35 | Emirates |
| 2026. 04. 17. | EK 111 | Dubai (DXB) | Budapest (BUD) | 10:30 -14:20 | Emirates |
| 2026. 04. 14. | EK 112 | Budapest (BUD) | Dubai (DXB) | 16:05 -23:25 | Emirates |
| 2026. 04. 15. | EK 306 | Dubai (DXB) | Peking (PEK) | 03:50 -15:25 | Emirates |
| 2026. 04. 23. | EK 303 | Shanghaj (PVG) | Dubai (DXB) | 00:05 -05:35 | Emirates |
| 2026. 04. 23. | EK 111 | Dubai (DXB) | Budapest (BUD) | 10:30 -14:20 | Emirates |
| 2026. 10. 07. | EK 112 | Budapest (BUD) | Dubai (DXB) | 16:05 -23:25 | Emirates |
| 2026. 10. 08. | EK 306 | Dubai (DXB) | Peking (PEK) | 03:50 -15:25 | Emirates |
| 2026. 10. 16. | EK 303 | Shanghaj (PVG) | Dubai (DXB) | 00:05 -04:55 | Emirates |
| 2026. 10. 16. | EK 111 | Dubai (DXB) | Budapest (BUD) | 10:30 -14:20 | Emirates |
| 2026. 11. 06. | EK 0112 | Budapest (BUD) | Dubai (DXB) | 15:15 -23:25 | Emirates |
| 2026. 11. 07. | EK 0306 | Dubai (DXB) | Peking (PEK) | 03:20 -14:45 | Emirates |
| 2026. 11. 14. | EK 0303 | Shanghaj (PVG) | Dubai (DXB) | 23:00 -05:10 | Emirates |
| 2026. 11. 15. | EK 0111 | Dubai (DXB) | Budapest (BUD) | 10:05 -13:05 | Emirates |
A repülési időpontok tájékoztató jellegűek. Végleges információt az úti okmányokkal küldünk.
x 
Az ár tartalmazza
Amit az utazás alapára tartalmaz
- Repülőjegy oda-vissza Repüléshez kapcsolódó szolgáltatásokaz: feladott poggyász, kézipoggyász, repülőtéri check-in. Utazás vonattal Pekingből Shanghajba Transzfer -modern, légkondicionált buszokkal Szállás 4* hotelekben Reggeli a hotelekben Magyar nyelvű idegenvezetés Programok: Bund promenád, Nanjing Road
Egyéb
Amit az ár nem tartalmaz
Egyágyas szoba
149.990 Ft/fő
Külön szoba igénylése, illetve egyedül utazó ügyfelek esetén
Az egyágyas szoba felár időszakonként eltérő lehet. Az Ön által kapott, személyre szabott árajánlat tartalmazza a helyes információt.
Helyszínen fizetendő, elvárt borravaló
Kb. 70 EUR/fő/út
Amiket ajánlunk Önnek
Vacsoracsomag
81.990 Ft/fő
6 hotelvacsora és 1 pekingi kacsavacsora
Biztosítási csomag
38.000 Ft/fő
Baleset és poggyászbiztosítás és útlemondási biztosítás. A biztosítási csomag megrendelését követően - amennyiben a biztosító által elfogadott okok valamelyikével törli foglalását, akkor a bánatpénz 100%-a visszajár Önnek!